Особливості планувань кухонь в однокімнатних квартирах

Найпопулярніші планування кухонь в однокімнатній квартирі

Сучасний ремонт квартири потребує креативу та хорошого смаку в дизайні, щоб оформити все на вищому рівні. Поговоримо про кухні.

Вони є одними з головних кімнат. Тут багато хазяйок проводять значну частину часу. При цьому вони хочуть готувати не лише у функціональній, але і в красивій обстановці. Хороший ремонт допоможе реалізувати цю ідею із застосуванням маленьких хитрощів.

У цій статті ми розглянемо, як зробити ремонт однокімнатної квартири та що при цьому врахувати.

Велика кухня

Щоб зробити доцільне рішення, треба знати кілька популярних варіантів:

  1. Дворядне планування. Найчастіше його застосовують в прохідному приміщенні або  кухні, поєднаній з вітальнею. З точки зору ергономіки дизайнери рекомендують поставити кухонну плиту і мийку в один ряд, а шафи та холодильник – в інший.
  2. Лінійне планування. В умовах достатку площі раціональним дане рішення буде для вузької кімнати, де другого виходу немає. Хоча іноді лінійне планування можна зустріти і в кухнях з відкритим плануванням, де з однієї сторони облаштований увесь кухонний гарнітур, а з іншої – стіл та стільці.
  3. П-образне планування. Тут задіяні відразу три стіни, і головне, щоб господарі мали прямий доступ до усіх трьох частин кухні.І варто пам’ятати, що мінімальна відстань між паралельними рядами має бути не менше 120 сантиметрів

Маленька кухня

Не крихітна, а компактна. Хочете знати, як зробити невелику кухню ідеальною?

При облаштуванні маленької кухні ніяк не можна не обійтися без оригінальних рішень.

  • Прекрасна альтернатива повноцінному обідньому столу – барна стійка або відкидний столик, який в складеному стані не заважає хазяйці в приготуванні їжі. Не займуть багато місця і доладні стільці.
  • Підвіконня доцільно продовжити та розширити і, залежно від висоти, перетворити його у стіл, робочу поверхню або зробити крамницею.
  • Зручно розмістити всіляке кухонне начиння допоможуть рейлінги, які закріплюються на стіні в районі мийки або робочої поверхні. Схожу металеву систему з гачків і вішалок можна розмістити, наприклад, над барною стійкою.

Кухня-студія

  • Кілька порад з дизайну простору на кухні-студії
  • Розсувна перегородка або двері. Щоб світло від вікна у вітальні проникало на кухню, розсувні двері варто підібрати з матового, напівматового або прозорого скла/акрилу, можливо з піскоструминним малюнком або вітражем.
  • Зонування за допомогою меблів. Кухню у квартирі студії можна відгородити диваном, барною стійкою, островом/півостровом або стелажем.
  • Вибирайте вбудовану побутову техніку.

Щоб кухонна зона виглядала акуратніше, холодильник, посудомийну машину і витяг приховайте за фасадами гарнітура. Адже кухня-студія – це кімната, в якій і готують, і відпочивають, і працюють, а тому вона часто перебуває в стані “живого” безладу і посилювати його різнорідними поверхнями не варто.

Ремонт в квартирі потребує часу та креативу. “Ремонт Expert” Івано-Франківськ –  це те, що вам потрібно. Ми заощадимо ваші кошти та виконаємо роботу на високому рівні професійності.

24.03.2020